niedziela, 18 czerwca 2017

Jak uniknąć choroby lokomocyjnej podczas podróży?


Choroba lokomocyjna to zmora głównie dzieci. Rzadziej cierpią na nią także dorośli. Dotyczy nie tylko podróży samochodem czy autobusem ale także statkiem, samolotem. Objawia się m.in. nieprzyjemnymi zawrotami w głowie, mdłościami, wymiotami, złym samopoczuciem. U niektórym występuje tylko jeden z objawów a u innych nawet wszystkie. 





Wśród preparatów stosowanych w chorobie lokomocyjnej warto wziąć pod uwagę:

Aviomarin - tabletki, zawiera Dimenhydrinatum. Jest to skuteczna substancja stosowania w leczeniu i zapobieganiu nudności i wymiotów w chorobie lokomocyjnej. Działa też łagodnie uspokajająco. Wystarczy wziąć tabletkę 30 minut przed podróżą, a działanie utrzymuje się nawet do 6 h. Może powodować senność i zaburzenia koncentracji. Jest to moim zdaniem najbardziej skuteczny lek przeciwwymiotny dostępny bez recepty. Może być podawany od 6 roku życia. 

Kolejnym popularnym, znanym z reklam preparatem jest Lokomotiv. Wstępuje w formie tabletek, pastylek do ssania i syropu. Głównym składnikiem tego suplementu diety jest wyciąg z korzenia imbiru. Zmniejsza uczucie złego samopoczucia, mdłości. Nie powoduje uczucia senności i innych działań niepożądanych. Jest łagodniejszym preparatem, ale zaletą jest to że można go podawać dzieciom już od 3 r.ż. 

Heel-Vomitusheel - jest to homeopatyczny produkt leczniczy. Stosowany pomocniczo w nudnościach. Może by stosowany u dorosłych oraz dzieci od 12 r.ż. 

Oprócz leków łagodzących objawy choroby lokomocyjnej, warto o ile to możliwe zadbać o odpowiednie warunki podróży. Dopływ świeżego powietrza przez uchylone okno, butelka niegazowanej wody pod ręką, jazda przodem do kierunku jazdy pojazdu. Należy pamiętać aby przed wyjazdem zjeść tylko lekki posiłek, nic ciężkostrawnego.  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz